spindleruv-mlyn.czspindleruv-mlyn.cz

Letní aktivity – Bike park Špindlerův Mlýn

Bike park Špindlerův Mlýn:

Známý Bike park Špindlerův Mlýn se nachází v areálu Sv. Petr, kde je v provozu celkem 6 tratí včetně Pumptracku. Sjezdové tratě jsou určené jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky či rodiče s menšími dětmi, které zvládají dobře jízdu na kole. Na své si tu přijde každý, kdo má rád jízdu na horském kole okořeněnou adrenalinem.

 

NOVINKA: Slopestyle
Délka: 250 m
Převýšení: 25 m
V rámci Špindl Bike Parku je Slopestylová trať unikátem v České republice a ideálně tak doplňuje možnosti pro už opravdu nejširší okruh bikerů. Slopestylová trať mát svůj start na samém konci Race downhillové tratě, kde je napojená odbočkou na první překážku zvanou Startovní drop a pokračuje kombinací dřevěných a hliněných překážek dolů na dojezd pod sjezdovkami. Na trati jsou varianty jak pro pokročilé jezdce, tak pro méně pokročilé.


Skills centrum
Délka: 35 m
Převýšení: 0 m
Pokud se chcete zdokonalit jízdu na horském kole a naučit se jezdit na lávkách, tak určitě navštivte nové skills centrum vedle Pumptracku.


Pumptrack
Délka: 75 m
Převýšení: 0 m
Pumptrack je oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček postavená na rovině na dojezdu sjezdovek, kde zkušení jezdci nepotřebují používat pedály a pouhým „pumpováním“ rukou i nohou při projíždění jejich umělých nerovností jezdí kolem dokola bez šlapání. Trať je vhodná i pro úplné začátečníky a děti. Na Pumptracku můžete jezdit volně na jakémkoliv kole.


Freeride
Délka: 2 800 m
Převýšení: 450 m
Start: rozjezdová věž u horní stanice lanovky RWE line Svatý Petr. Trať vede po modré sjezdovce s častými odbočkami do okrajové části přilehlého lesa. Je méně technicky náročná, má spíše freeridový charakter a je zábavná pro širší okruh jezdců. Je na ní množství klopených zatáček, hliněných i dřevěných skoků, dřevěných lávek, které se dají popř. objet a její povrch je na mnoha místech doplněn štěrkovým materiálem pro příjemnější pocit z jízdy.


Race
Délka: 2 100 m
Převýšení: 450 m
Trať, která vede pod šesti sedačkovou lanovkou, dostala letos novou tvář. Díky rekonstrukci bude jednodušší a přístupnější pro širší spektrum bikerů. Stále však, ale zůstává nejtěžší tratí v Bike Parku.
Trať je technicky náročná s velmi obtížnými pasážemi, které zvládnou jen zkušení jezdci. Její náročnost splňuje veškeré požadavky pro pořádání závodů jak republikového, tak i světového charakteru. Na trati jsou přírodní i uměle vytvořené skoky, krátké dřevěné lávky a její povrch je tvořen, hlínou, kameny, lesní půdou s kořeny a i menšími skalkami.


Deep forest
Délka: 1 200 m
Převýšení: 130 m
Začátek tratě je v půlce červené freeridové tratě a to pod horní stanicí lanovky Hromovka, kde se odbočí doprava na zeleně značený trail Deep forest. Tento trail je hravý, zábavný a má charakter spíše freeridové tratě. V první třetině je na něm umístěno množství nenáročných lávek a klopenek , které poté přechází na rovný průjezd hlubokým lesem po lesní pěšině. Trať končí na asfaltové cestě, z které se po sto metrech napojí na stávající červenou freeridovou trať.


Touristic
Délka: 7 000 m
Převýšení: 430 m
Start Touristic downhill je vedle horní stanice šestisedačky RWE line Svatý Petr. Trať vede zpočátku po horské štěrko-drťové svážnici, dále pak po asfaltu a dolní část po panelové cestě zpět k dolní stanici lanové dráhy. Je to příjemná vyhlídková projížďka vhodná i pro začátečníky, rodiče s dětmi a amatérské bikery.