spindleruv-mlyn.czspindleruv-mlyn.cz

Naučné stezky

Naučné stezky Špindlerův Mlýn

Skiareál nabízí v rámci střediska 4 naučné stezky pro rodiny s dětmi na Medvědíně a Sv. Petru. Na Medvědíně můžete projít Medvědí cestu nebo Krakonošův příběh a na Pláni jsou stezky Stezka stopaře a Mechová pěšinka.


Medvědí cesta 8,6 km

Medvědín: Projděte se po Medvědíně a přečtěte si příběh posledního medvěda jménem Meďánek, který se kdysi toulal v Krkonoších. Navíc se během cesty dozvíte o této šelmě, která v České republice dodnes žije, mnoho zajímavých informací.

Mapka k nahlédnutí zde.

 

Krakonošův příběh 9,5 km

Medvědín: Víte kde a jak se Krakonoš narodil? Jestli dostal své jméno po Krkonoších nebo Krkonoše po něm? To vše si můžete přečíst na stezce vedoucí z Medvědína do Špindlerova Mlýna, kde se dozvíte něco o Krakonošově životě, co jste ještě určitě neslyšeli. Během stezky děti řeší různé úkoly a kvízy. Stezka je přístupná i pro pěší s kočárky nebo pro vozíčkáře.

Mapka k nahlédnutí zde.


Stezka stopaře 7,7 km

Sv. Petr: Chcete se stát lesními detektivy a naučit se stopovat zvířátka, která chodí lesem? Naučí vás to stezka stopaře, kde se seznámíte se zvířaty a jejich otisky, které za sebou zanechávají. A až příště uvidíte stopu na cestě, hned budete vědět, kdo před vámi šel. Stezka je přístupná i pro pěší s kočárky nebo pro vozíčkáře.

Mapka k nahlédnutí zde.


Mechová pěšinka 3,8 km

Sv. Petr: Cesta mechovou pěšinkou vás sice nečeká, ale během této stezky se naučíte mnoho nového o rostlinách, které rostou v Krkonoších. Budete je hledat, zkoumat, očichávat a všechno co zjistíte, zapíšete. Nakonec dostanete odměnu za všechny správné odpovědi.

Mapka k nahlédnutí zde.